SOĞUK LOPDOS

BURAK ÖZCAN

Geçmiş asla geride bırakılan değildir. Yaşadığımız her şey, bizi oluşturan bütünün bir parçasıdır ve bugün, şu anda bizimle birlikte yol alır.

Burak Özcan’ın macera türündeki romanı “Soğuk Lodos”, şubat ayında kitabevlerinin raflarındaki yerini alıyor. Soğuk Lodos’u kendi hayatından izler de katarak kurgulayan Burak Özcan, İstanbul tutkusunu heyecan ve merak uyandıran bir macera ile harmanlayarak okuyucuların karşısına çıkıyor. Yazar, oluşturduğu gizemli atmosfer sayesinde, önce okuyucuyu kafasında oluşan soru işaretleriyle birlikte hikâyenin içine çekiyor, sonra verdiği şaşırtıcı cevaplarla hem zihinsel hem de duygusal bir doyum sağlıyor. Ayrıca kelimelerin kullanımındaki özgün yaklaşım romanı anlatım yönünden oldukça ilginç ve farklı kılıyor.

Bağlantıları İstanbul’dan Paris’e, Çanakkale’den Moskova’ya kadar uzanan Soğuk Lodos’un hikâyesinde, bir taraftan dev şirketlerin birbirleriyle olan amansız mücadelesine, diğer taraftan karakterlerin birbirleriyle ve geçmişleriyle olan hesaplaşmalarına şahit oluyoruz. Romanın kahramanı, akademik kariyeri ve iş hayatındaki başarıları ile mutlu mesut yaşarken bir anda kendisini polisin, mafyanın, katillerin, casusların, büyük paraların, rüşvetlerin, sahte duyguların ve entrikaların karıştığı bir maceranın içinde buluyor. Üstelik unutmaya çalıştığı geçmişinin sırları da bu maceranın bir parçası olarak gelip yakasına yapışıyor.

Arka kapak yazısında ünlü yazar Tuna Kiremitçi’nin kitap hakkındaki beğeni ifadelerini içeren görüşlerinin de yer aldığı Soğuk Lodos’u macera romanı sevenler merak ve heyecan içinde, bir solukta okuyacaklar.

 “Burak Özcan yazarlık hayatına heyecanlı bir başlangıç yapıyor. Sözcükler ayrı, olaylar ayrı heyecanlı… Bu kadar heyecanının ortasında yazarın kontrolü kaybetmemesi zordur ama Burak bunu başarmış. Keşke benim ilk romanım da böyle olsaydı. Okuyun, ne demek istediğimi anlayacaksınız!” 

Tuna Kiremitçi

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart