MASALYA

ALP ARSLAN

 

Alp Arslan’ın yazdığı, Feyzi Karaer’in çizimlerini gerçekleştirdiği fantastik çocuk romanı Atlas Çocuk – Hayalya’nın 2. baskısıyla birlikte, serinin devam kitabı olan Atlas Çocuk – Masalya / Gök Diyar da Erik Yayınları’ndan çıktı.

Atlas Çocuk serisinin birinci kitabı olan Atlas Çocuk – Hayalya, çocukları kitap okumaya özendirmeyi, bilmeceler ve tekerlemeler aracılığıyla zekalarının ve hayal güçlerinin gelişmesine katkıda bulunmayı, emek harcanarak elde edilen şeylerin daha değerli ve kalıcı olduğunun altını çizmeyi amaçlayan eğlence ve macera dolu bir kitap. Bu kez sırada masallar var. Eskiden, annelerin, babaların, anneannelerin, babaannelerin, dedelerin çocuklara anlattığı birbirinden heyecanlı, eğlenceli, merak uyandırıcı masallar… Çünkü hayal gücünden söz edilecekse masalları da işin içine katmamak olmaz.

Ancak masallar eskisi kadar ilgi görmüyor, hatta onlar tamamen unutulmak üzere. Bu durumu engellemek için Alp Arslan ve Feyzi Karaer masalları yeni bir kitap aracılığıyla tekrar gündeme getirmek istiyorlar. Bu nedenle de Atlas Çocuk’un yeni macerası olan ve iki kitap halinde yayımlanacak olan Atlas Çocuk – Masalya’nın konusu masallar diyarında geçiyor. Böylece Anka Kuşu’ndan Kaf Dağı’na, perilerden uçan halıya, Tepegöz’den Şahmeran’a masal varlıkları Atlas Çocuk’un yeni macerasında bir kez daha hayat buluyor.

Belki de bu kitabı okuyan çocuklar eski masalları merak edecekler ve büyüklerinden kendilerine masal anlatmalarını isteyecekler. Böylece yazarın ve çizerin dilekleri de gerçekleşmiş olacak.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart