HAYALYA

ALP ARSLAN

Alp Arslan’ın yazdığı, Feyzi Karaer’in illüstrasyonlarını çizdiği, fantastik çocuk kitabı Atlas Çocuk – Hayalya’nın 2. baskısı Erik Yayınları’ndan çıkarak kitabevlerinin raflarındaki ve internet satış mecralarındaki yerini aldı.

Atlas Çocuk – Hayalya fantastik kurgu niteliğinde bir macera kitabı. Kitabın kahramanı, gerçek mi yoksa rüya mı olduğu konusunda tereddütler yaşayarak atıldığı bu maceranın daha ilk adımlarında bilmecelerle karşılaşıyor ve yolunda ilerleyebilmesi için sürekli olarak karşısına çıkacak olan yeni bilmeceleri çözmesi gerekiyor. Kitap, okuyucularını heyecanlı bir maceranın içine çekerken bir taraftan da bilmeceleri, tekerlemeleri sevdirmeyi ve böylece zeka gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Kitabın ana hedeflerinden biri emek harcanarak elde edilen şeylerin daha değerli ve kalıcı olduğunun altını çizmek. Hayatta karşımıza çıkacak zorluklar karşısında yılmayarak, çaba harcayarak bu zorlukları aşabileceğimizi ve hedeflerimize ulaşabileceğimizi heyecanlı ve eğlenceli bir maceranın paralelinde anlatıyor. Kitabın bir diğer mesajı ise hayal gücünün önemi ve kitap okumanın hayal gücünü nasıl geliştirdiği.

Doğrudan okuyucuya hitap eden, samimi, eğlenceli, yalın ve özgün bir dille anlatılan Atlas Çocuk – Hayalya, yerel kültürel öğelerden de yararlanarak Türk fantastik kurgu edebiyatının çerçevesini genişletmeye de katkıda bulunuyor.

Kitapta kullanılan illüstrasyonlar da çizerin hayal gücünü okuyuculara göstererek metnin etkisini iki kat artırıyor. Noktacılık (puantizm) tekniği ile uzun bir zaman ve yoğun bir emek harcanarak ortaya çıkarılan illüstrasyonların tamamı elle çizilmiş olduğundan her biri gerçek anlamda sanat değeri taşıyor.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart